Ból reumatyczny

Ból reumatyczny stawów lub kości związany jest z występowaniem schorzeń reumatycznych, które obejmują ponad 200 opisanych w literaturze medycznej chorób. Najczęstsze z nich to choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa oraz reumatoidalne zapalenie stawów.

Przyczyny występowania schorzeń reumatycznych są znane tytko a przypadku kilkunastu z nich. Dlatego też medycyna koncentruje się na leczeniu ich objawów, spośród których najbardziej dotkliwym jest ból.

W bólach reumatycznych ważne jest utrzymywanie chorego stawu w ruchu. Wytłumaczenie tej zasady choremu jest trudne, bowiem ból reumatyczny zwykle zmniejsza się wraz z unieruchomieniu stawu. To jest jednak błąd! Rehabilitacja ruchowa, dostosowana do wydolności chorego, zapobiega usztywnieniu stawu.

W przypadku bólów reumatycznych można też rozgrzać zajęty schorzeniem staw plastrem PREL® red.

Poczuj ulgę!

Wybierz hydrożelowy plaster z innowacyjną formułą Hydronique®.

Plaster rozgrzewający

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.