Zwichnięcia

Zwichnięciem nazywamy uraz kończyn, powodujący przemieszczenie się końców kości, tworzących sław wraz z uszkodzeniem więzadeł ścięgien i mięśni.

Do urazu tego dochodzi najczęściej podczas uprawiania sportu. Podczas zwichnięcia ścięgna i więzadła ulegają gwałtownemu przekręceniu lub rozciągnięciu. Dochodzi wtedy do urazu naczyń krwionośnych i wylewu. Miejsce urazu jest spuchnięte, wrażliwe na dotyk i bolesne przy każdym ruchu. W przypadku zwichnięcia ważne jest, aby kontuzjowaną kończynę często ochładzać i trzymać w pozycji uniesionej, co wspomaga zejście opuchlizny.

W miejsce zwichnięcia dobrze jest przy kleić PREL® blue – hydrożelowy plaster chłodzący, który działa kojąco i zmniejsza obrzęk pourazowy.

Zwichnięcia zazwyczaj goją się bez powikłań, jednak w przypadku długo utrzymujących się dolegliwości (bóle. obrzęk), należy skonsultować się z lekarzem i upewnić się, czy nie zostały zerwane więzadła ani złamane kości.

Poczuj ulgę!

Wybierz hydrożelowy plaster z innowacyjną formułą Hydronique®

Plaster chłodzący

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.